V zimbabwském parku Hwange zemřel průvodce. Zabil jej lev.

Ze zimbabwského národního parku Hwange přišla další zpráva o úmrtí. Obětí se tentokrát stal turistický průvodce, čtyřicetiletý Quinn Swales. Napadl jej lev a muž svým zraněním na místě podlehl. Incident mnohá média označila jako “lví odplatu” za lva Cecila, nedávno uloveného americkým zubařem Walter J. Palmerem. 

Incident se odehrál poté, co turisté vyrušily lva jménem Nxaha u jím ulovené kořisti. “Quinn neměl možnost kvůli rychlosti útoku vystřelit a útok na svou skupinu zastavil doslova vlastním tělem,” prohlásil zástupce národního parku Hwange. Zranění byla natolik vážná, že průvodce na místě zemřel. 

Podle oborníků je reakce lva v této situaci očekávaná. O tom, co bude s útočícím lvem rozhodne správa národního parku. Předtím však chce počkat na výsledek vyšetřování. To dosud probíhá a podrobnosti o incidentu zatím zveřejněny nebyly. Nxaha je stejně jako Cecile zařazený do programu oxfordské univerzity. Nosí tak totožný obojek s GPS vysílačem a jeho pohyb po parku i mimo něj je správě dobře znám.

 

Share Button
Kamil Červinka on InstagramKamil Červinka on LinkedinKamil Červinka on Twitter
Kamil Červinka
_______________________________________________________________________________________
www.kamilcervinka.eu