Jihlavská ZOO připravila program na Velikonoce

Velikonoce jsou za dveřmi a vedla tradic se mnozí těší i na méně obvyklé zážitky. Právě pro ně může být jednou ze zajímavých možností návštěva jihlavské zoo.

FOTO: Jedno z letošních klokaních mláďat. Foto: Daniela Oberreiterová

Ta pro své návštěvníky připravila bohatý program, který bude obsahovat komentovaná krmení zvířat, letové ukázky dravců a sov, a také hledání velikonočního pokladu pro rodiny s dětmi. To vše se bude konat 7. dubna, na Velký pátek, který je v České republice státním svátkem.

Hledání velikonočního pokladu je pro návštěvníky zdarma a uskuteční se v areálu zahrady. Připraveno je sedm stanovišť a hráči budou hledat zlaté vejce dnes již vyhubeného ptáka Dodo. Tato hra bude podobná oblíbeným hledačkám a venkovním únikovkám. Poslední výpravy mohou vyrážet ve 14 hodin.

Kromě hledání pokladu se návštěvníci mohou těšit na komentovaná krmení vybraných zvířat, jako jsou lamy guanako, vydry malé, prasata visajanská a medvědi malajští. Krmení bude probíhat v průběhu celého dne a návštěvníci tak mají unikátní možnost účastnit se a naučit se něco nového o těchto druzích zvířat.

Kromě toho se návštěvníci mohou těšit na letové ukázky dravců a sov konané po celou dobu velikonočních prázdnin. Neméně zajímavé může být i návrat některých zvířat ze zimovišť. Opět tak budou k vidění ve svých venkovních vodních expozicích. A bez povšimnutí by neměla zůstat ani nejnovější mláďata jihlavské zoo. Mezi nově narozené přírůstky patří malá nyala nížinná, chvostan bělolící a tři malí klokani horští.

Share Button
AKIKO magazín