Netradiční blues zazní poslední prázdninový víkend na podporu Svatého Hostýna

Přispět k obnově a údržbě kulturního dědictví a nabídnout netradiční spojené blues, americké hudby a rocku v podání berlínského kytaristy a zpěváka vystupujícího pod jménem DobBroMan. To je cílem sobotního koncertu na Svatém Hostýně.

FOTO.:

Netradiční směsice moderní „American Music“, country, bluesu a rocku zazní už v sobotu 28. 8.od 15:30 na Svatém Hostýně v podání německého producenta filmové hudby, kytaristy a zpěváka vystupujícího pod jménem DobRoMan. Za doprovodu lidové kytary zazní jeho vlastní písně i sklady takových hudebníků jako Jonny Cash, B. B. King nebo Tom Petr s nimiž se návštěvníci projdou hudební cestou přes Ameriku a Evropu.. „Kromě dobro kytary hraje i akustickou kytaru, a má vzadu na podiu svůj speciální mikrofon, který je hodně známý u fanoušků Elvise Presleyho.” uvádí Klaus Stracke z pořadatelské společnosti KS Music.

Hora Svatý Hostýn je místem se silnou historií. Její dva vrcholy, na nichž se nachází kaple Svatého kříže a také nejvyšší rozhledna na Moravě je již tradičním poutním místem. Zdejší památky, mezi které patří i bazilika Nanebevzetí Panny Marie, však není lehké udržovat. Výnos koncertu, jehož vzestupně je dobrovolné s tím má pomoci. Získané peníze budou použity na rekonstrukci baziliky,zdejších kaplí a na obnovu Jurkovičovy křížové cesty. 

A to je motivací i pro berlínského hudebníka, který není českým fanouškům rozhodně neznámý. Právě naopak. “Letos bude v České republice koncertovat již po druhé. V červnu hrál ve Svitavách, teď kromě tohoto koncertu vystoupí ve Světlé nad Sázavou a v Praze. A má ještě jedno překvapení připraveno, takže se posluchači mají na co těšit,” láká na nadcházející koncert Stracke. V České republice koncertuje velmi rád, protože jak říká, mají všechny zdejší koncerty neskutečnou atmosféru. A hraje v tom svoji roli i jeho křesťanské vyznání. Není se čemu divit, vždyť Svatý Hostýn duchovní atmosférou doslova pulzuje.

S nápadem uspořádat takový koncert, jehož příprava trvala více jak rok i díky kovidové situaci, přišla hlavní pořadatelka Dagrma Míčková. “Žiji ve městě pod magickou horou Svatý Hostýn, která je známá i tím, že mnozí tvrdí, že je to jedno z energeticky nejsilnějších míst u nás, které má i hluboké historické tradice na Moravě. A za druhé pracuji ve zdejší speciální škole, kde se snažím děti vychovávat k úctě k tomuto významnému místu.” sdělila k k celé myšlence.

Podporu pak našla u Karla Nedbálka, zdejšího podnikatele, politika a také advokátního koncipienta v advokátní kanceláři Mgr. Karel Nedbalek a otec, která převzala finanční záštitu na koncertem. Petr Janek, hostýnský technický administrátor pak koncert zařadil na program tradiční Poutě rodin.

Více o koncertu ZDE.

Share Button
Kamil Červinka on InstagramKamil Červinka on LinkedinKamil Červinka on Twitter
Kamil Červinka
_______________________________________________________________________________________
www.kamilcervinka.eu