Zoologické zahrady opět otevírají své brány, některá omezení však zůstávají

Malí orangutani, klokani medvědi nebo třeba slůňata, ti všichni se mohou stát lákadlem znovu se otevírajících zoologických zahrad. Vždyť během pandemie se mláďat v celém Česku narodilo více než dost. S jistými omezeními však musí návštěvníci počítat i nadále.

FOTO: Petr Šmídek

Od pondělí se zahrady v omezeném režimu opět otevřou. Po tomto kroku volají už dlouho provozovatelé, které pandemická opatření dlouhodobě tlačí ke zdi zejména ekonomicky. výpadek příjmů je totiž znatelný a mnohé provozovatele staví doslova před existenční problémy. Avšak nejenom tento tlak je důsledkem avizovaného uvolnění. I ze strany široké veřejnosti sílí tlel dlouhodobě tlak na vládu. A s klesajícím počtem nakažených i stále platným omezením cestování mezi okresy se zákaz pobytu na volném prostranství zoologických zahrad stával fakticky neudržitelným. Lidem se tak otevře další možnost, jak trávit aktivně volný čas na čerstvém vzduchu, což je z hlediska veřejného zdraví jistě zprávou pozitivní.

Část omezení přesto zůstává. Otevírají se volná prostranství a pražská ZOO otevírá i svoji botanickou zahradu, vnitřní pavilony a skleníky ale nadále zůstanou uzavřeny. Platí i povinné nošení roušky včetně bezpečných rozestupů. A omezena je i kapacita, ano na 20%. Vzhledem k už zmíněnému omezení cestování by to však nemělo představovat vážný problém. Navíc mnoho zahrad připravilo online sledování počtu návštěvníků. Jak se uvolněním změní ekonomická situace zahrad ukáže až budoucnost. Důležitý bude i další vývoj v nadcházejících měsících.

Share Button
Kamil Červinka on InstagramKamil Červinka on LinkedinKamil Červinka on Twitter
Kamil Červinka
_______________________________________________________________________________________
www.kamilcervinka.eu