Útoky v Paříží šokovaly svět

Svět se dnes barví do modro-bílo-červené trikolóry. Města i státy tak vyjadřují solidaritu s Francií. Útoky, které se v pátek, 13. listopadu udály v Paříži, šokovaly a staly se hlavním tématem zpravodajství i sociálních médií.

POPIS SNÍMKU: Dominanty měst jsou zabarveny do barev francouzské trikolóry, Eiffelova věž je naopak potemnělá. FOTO: Twitter

Informace, co se stalo, přicházejí postupně. Od událostí uplynulo stále jen několik hodin. Již teď – stejně jako u jiných podobných událostí – je však jasné jedno. V následujících dnech uslyšíme celou řadu i vzájemně si odporujících informací, teorií i postojů. Teď je to ale zcela lhostejné.

Bez ohledu na to, kdo a co stálo za útoky. Bez přemítání o politických kontextech události. Samotný utok je tragédií pro mnoho jednotlivců. Pro lidi různých národů, náboženství i smýšlení. Zemřeli tam, kde to nečekali jen proto, že byli tam, kde byli. A to je podstatou této tragédie. Proto, ať již událost vnímáte jakkoliv, není možné zůstat lhostejný ke stovkám lidí, kteří se stali přímými či nepřímými objeťmi. I naše redakce se tak rozhodla alespoň takto projevit nesouhlas s podobnými útoky a na několik následujících dnů se zbarvila do černošedé.

Redakce AKIKO magazínu

Share Button
Kamil Červinka on InstagramKamil Červinka on LinkedinKamil Červinka on Twitter
Kamil Červinka
_______________________________________________________________________________________
www.kamilcervinka.eu