Steve McCurry uchvátil Prahu

Fenomenálního fotograf Steve McCurry, který právem náleží mezi přední osobnosti světové fotografie, se poprvé představuje také v České republice. Prezentuje celkem 107 svých nejznámnějších fotografií. Nechybí přitom ani ta nejslavnější, portrét mladé afgánské dívky v utečeneckém táboře Nasir Bagh v Pákistánu. Pro svoji “hloubku” je snímek často označován jako “Afgánská Mona Lisa”. A již v době svého vydání na obálce časopisu National Geographic v červnu 1985 se stal ikonou a symbolem afgánského konfliktu. 

FOTO V ČLÁNKU: Steve McCurry / Na úvodní fotografii Steve McCurry / ZDROJ: mccurry.cz

Výstavu nazvanou Steve McCurry – photographer, organizuje Česká federace fotografického umění a shlédnout ji můžete v Praze na Staroměstské radnici. Od 8. září, kdy se výstavní sály otevřely pro veřejnost, ji navštívilo již více než pět tisíc návštěvníků. Ohlasy jsou podle Věry Weinerové z pořadatelské organizace velmi dobré. Jak ale uvedla ve svém vyjádření “nešťastná je délka výstavy – necelý měsíc – kterou bohužel neovlivníme”. Ta totiž končí již 30. září a zájemcům o shlédnutí vystavených snímků tak zbývá jen několik posledních dnů.

I tak ale můžete stihnout ještě část z bohatého doprovodného programu. Dnes, to je v úterý 22. září, proběhne beseda a autogramiáda s Petrou Doležalovou a Liborem Špačkem. Na předposlední den je pak naplánován večer časopisu FotoVideo.

Více o výstavě naleznete na www.mccurry.cz


Ukázka z tvorby Steva McCurryho

afgrl

Sharbat Gula, Afgánská dívka, utečenecký tábor Nasir Bagh, Pákistán

china

Tréning shaolinských mnichů, Zhengzhou, Čína

kuwait

Velbloudi na ropných polích Al Ahmadi, Kuwait

Share Button
Kamil Červinka on InstagramKamil Červinka on LinkedinKamil Červinka on Twitter
Kamil Červinka
_______________________________________________________________________________________
www.kamilcervinka.eu