Na australské pláži se narodil unikátní albín želvy zelené

Zcela unikátní “úlovek” se podařil natočit jedné australské dobrovolnici. Zachytila albína želvy zelené. Něco takového je přitom velmi neobvyklé. Albín byl jednou ze 122 malých želviček v hnízdě na pláži Castaways, která je součástí Queenslandského pobřeží Austrálie. Zprávu přinesla BBC. 

FOTO: Jayne Walton

Podle biologů se podobná věc stává jen zřídka. Statistický je pouze jedno z mnoha set tisíce narozených mláďat bílé. Pro přežití mu to ale nejlepší podmínky nedává. Jeho zbarvení je totiž pro případné predátory velmi nápadné. Malé želvy zelené jsou přitom po svém narození ve velkém ohrožení. Dospělosti se podle Lindy Warnemindeové, prezidentky organizace Coolum and North Shore Coast Care, která nalezené hnízdo zkoumala, dožívá běžně jen jedna želva z tisícovky narozených.

“Tato ale byla velmi čiperná, do vody vyrazila tak šťastná, jak jen mohla být,” uvedla Warnemindeová pro BBC. Želvička byla podle ní zcela zdravá, jen bílá. 

“Byl tak krásný, mohli jste vidět jeho růžové ploutve, jak jimi protékala krev,” citovala BBC Jayne Waltonovou, dobrovolnici, která záběry pořídila. “Jen doufám, že ve velkém moři přežije. Byl velmi rychlý, moc se chtěl dostat do vody.” uvedla s tím, že bylo vidět jak lačný je po nových zkušenostech.

Share Button
Mitsuko Yanagisawa
__________________________________________________________________________________________
Twitter: @Mi_Yanagisawa Email: mitsuko.yanagisawa@akiko.cz

1 komentář: „Na australské pláži se narodil unikátní albín želvy zelené

  • 12/02/2016 (0:03)
    Permalink

    Chudinka malá.Ten to nebude mít v životě jednoduché. Snad se s tím popere.

Komentáře nejsou povoleny.