FOTOREPORTÁŽ: Cora již vyvádí mládě na procházky, návštěvníci si ale ještě počkají

Nuda nebo nezvykle teplé počasí. To mohou být dva možné důvody, proč medvědice Cora z brněnské ZOO vyvedla své  nedávno narozené mládě z porodního boxu. Ani ne tříměsíční medvídě se tak poprvé podívalo i do objektivu fotoaparátu. Pro pracovníky ZOO bylo rozhodnutí Cory pořádným překvapením. Svá předchozí mláďata Nanuka a Kometu totiž “pustila” ven až ve třech a půl měsících věku.

FOTO: ZOO Brno

Chovatel ledních medvědů Jaroslav Jasínek se do zázemí boxu vydal poprvé až na konci minulého týdne. Navštěvovat jej teď bude pravidelně, aby zjistil, jak Cora reaguje. “První kontakt proběhl dobře,” pochvaluje si Jasínek,  “Cora sice byla trochu nervózní, ale tento postup je důležitý, aby si postupně zvykla na přítomnost lidí a byla připravena na první veterinární prohlídku mláděte”. Přikrmovaná je ale již po tři týdny.

Mládě zatím nemá jméno a čeká se na to, až bude moci proběhnout první veterinární prohlídka. Až poté se ošetřovatelé i široká veřejnost konečně dozví i pohlaví medvíděte. Teprve poté bude následovat – samozřejmě za účasti veřejnosti – výběr jména.

Zatím ale musí návštěvníci počkat. Z důvodu bezpečnosti mláděte je cesta kolem výběhu ledních medvědů uzavřena. Otevřít by se mohla až v průběhu března.

cora-a-mlade-velka

Share Button
AKIKO magazín