TIP NA VÍKEND: Pražská ZOO zve na víkend hmyzožravců. Ochutnáte také?

Na již tradiční víkend věnovaný všem hmyzožravců zve pražská ZOO. Ale pozor, nemyslí se tím jen komentovaná krmení hmyzožravých zvířat. Smlsnout si na hmyzích pochoutkách připravených renomovanými šéfkuchaři můžete i vy sami.

FOTO: Petr Hamerník

Po osmé uspořádá ZOO Praha akci, kde se seznámíte s hmyzožravými zvířaty a bude moci ochutnat potravu budoucnosti, jak se pokrmy připravované z hmyzu mnohdy nazývaji. Tentokrát si k tomu pracovníci ZOO přizvali kuchaře z nejpovolanějších, Milana Václavíka. Mezi českými kuchaři připravujícími pokrmy z jedlého hmyzu je nejzkušenější a za exotickou kuchyní i pravidelně vyjíždí do zahraničí. Je také spoluautorem knihy Hmyz na Talíři, která vyšla v nakladatelství JOTA v roce 2015. „V případě konzumace celého hmyzu jde hlavně o zážitkovou gastronomii. Lidé ochutnají, uvidí, že to dobře chutná, ale běžnou součástí naší kuchyně se to asi nestane. My tak často říkáme, že dáváme lidem možnost ochutnat exotickou kuchyni, aniž by musel kvůli tomu letět někam daleko do Asie,“ prozradil nám Milan Václavík,  Se svými kolegy působí v Brně, kde provozuje entomofágický catering Hmyz v kuchyni. V ZOO Praha bude vařit mezi 10. a 16. hodinou ve Vzdělávacím centru. V Rezervaci Bororo je pak pro zájemce připraveno mnoho informací o moderních potravinách, jako je hmyzí moučka. Právě ta je označována za potravinu budoucnosti. Vědci předpokládají, že by mohla zabránit ve světě hladomoru, stejně jako pomoci zatížené planetě. „Snažíme se přírodě nějak ulehčit. Hovoří se o plastech, odpadech či dopravě. A hmyzí moučka je další způsob, jak přírodní zdroje chránit,“ dodává Václavík.

Ale ani pokud nenajdete odvahu pustit se do gastronomického dobrodružství, nepříjdete zkrátka. ZOO má připraveno na víkend hmyzožravců mnoho dalších zajímavých akcí. Setkat se můžete se zástupci zvířat, pro které je hmyz hlavním zdrojem potravy jako je gekončík noční, tilikva australská a mnoho dalších. V Africkém domě pak bude v 10.00 hodin i speciální komentované krmení hrabáčů kapských.

Celý víkendový program naleznete na stránce ZOO Praha.

Share Button
Kamil Červinka on InstagramKamil Červinka on LinkedinKamil Červinka on Twitter
Kamil Červinka
_______________________________________________________________________________________
www.kamilcervinka.eu