Festival ptactva klepe na dveře

Konec měsíce se kvapem blíží a s ním i Festival ptactva 2016. Každoroční podzimní akce České společnosti ornitologické pořádaná vždy první říjnový víkend.  A slibuje zajímavý program pro děti i dospělé hned na 42 místech republiky. 

FOTO: Tomasz  Proszek

Odchyt ptáků, jejich pozorování a rozeznávání, nebo pohled na pro ptáky nebezpečné překážky jejich očima. To vše a mnohem více přinese letošní ročník Festivalu ptactva 2016. Datum jeho konání tentokrát připadá na 1. a 2. října. Některé jeho součásti se ale uskuteční i v dalších dnech. Festival však není pouze českou záležitostí. Naopak. Jedná se totiž o úspěšnou kampaň mezinárodního sdružení na ochranu ptáků a jejich biotopů BirdLife International. Za pozorováním ptáků se tak první říjnový víkend vydají milovníci ptáků z celého světa. Česká společnost ornitologická, národní partner sdružení, se k jeho pořádání připojila již v roce 1994 a od té doby si Festival ptactva získal i u nás zaslouženou pozornost.

Nejde ale jen o zábavu. Festival má i svoji ryze praktickou stránku. Vedle programu pro veřejnost budou ornitologové také zaznamenávat data o celkovém počtu zahlédnutých ptáků, o jejich četnosti či dokonce neobvyklá nebo vzácná pozorování. Data pak budou muset ještě do konce víkendu zpracovat. Z jednotlivých zemí budou totiž putovat do BirdLife Switzerland, který je evropským koordinátorem akce. A o celkové výsledky nepřijde ani veřejnost. Zveřejněný budou na webu České společnosti ornitologické a věnovat se jim budeme určitě i my.

Více o jednotlivých akcích můžete zjistit přímo na webu ČSO.

Share Button
Kamil Červinka on InstagramKamil Červinka on LinkedinKamil Červinka on Twitter
Kamil Červinka
_______________________________________________________________________________________
www.kamilcervinka.eu