EtourEurope 2016 startuje

V německém Mnichově dnes brzo ráno odstartovala rallye elektrických vozidel eTourEurope 2016. Již potřetí se účastníci vydají na téměř čtyři tisíce kilometrů dlouhou trať napříč Evropu. Svojí délkou se eTourEurope řadí mezi nejdelší. 

FOTO: Kamil Červinka

V letošním roce se přihlásílo 15 týmů z celé Evropy. Soutěžit však nebudou v rychlosti, ale v úspornosti. Soutěž vyhrazená elektromobilům totiž má ukázat jejich schopnost zvládnout dlouhé trasy i to, jak se rozvíjí infrastruktura nabíjecích stanic. Demonstrovat to má právě trať s délkou 3.900 kilometrů a průměrnou délkou denních etap 433 kilometrů. Podtitulem soutěže – ostatně jako i v minulých ročnících – je “9 hlavních měst – 9 dnů”. Vedle Vídně, Paříže nebo Berlína mezi nimi nechybí ani Praha.

EtourEurope ale není tvrdou soutěží jednotlívých týmů. Jde spíše o zábavu jak pro jezdce tak pro návštěvníky jednotlivých “eMeetingpointů” nebe tzv. “eMOBIL events”. Dohromady je jich na trati celkem šestnáct a široké veřejnosti nabízejí možnost seznámit se s novými trendy v ekologické dopravě.

unspecified

Trasa letošního ročníku se dočkala několika změn. Na zajímavosti ji to však neubralo. 

V Praze se eMeetingpoint uskuteční 6. května. Doprovodný program je ale připravován také v Brně, kterým účastníci projedou následující den, kdy je čeká cesta do Vídně přes Bratislavu a Budapešť.

Opět s českou účastí

Mezi soutěžícími nebude ani letos chybět český tým. Ve složení Jaromír Vegr a Milan Rajchel pojede se starším, ale co do dojezdu rekordním Peugeotem 106. S plnou baterií ujede přes 500 kilometrů a řadí se tak do stejné soutěžní kategorie jako automobily Tesla. Těch je na startu hned několik a konkurence tak bude velká. Již v minulých letech ale Jaromír Vegr, předseda Asociace pro elektromobilitu České republiky, dokázal uspět. Ostatně v loňském roce obsadil třetí místo.

 

 

Share Button
Kamil Červinka on InstagramKamil Červinka on LinkedinKamil Červinka on Twitter
Kamil Červinka
_______________________________________________________________________________________
www.kamilcervinka.eu