FOTOEXPO láká na osobnosti. Silné zastoupení mají i fotografové přírody a krajiny

Meteorologické léto, stejně jako prázdniny, skončilo. Brzy začnou studentské povinnosti i vysokoškolákům. A přiblížila se i jiná, tentokrát fotografická událost. V pořadí již čtvrtý veletrh a festival současné fotografie FOTOEXPO 2016, jehož jsme mediálním partnerem. A ne náhodou. I příroda má totiž na tomto veletrhu své neopomenutelné místo, a to v podobě osobností Fotoexpa. Některé z nich vám nyní představíme. 

ÚVODNÍ FOTOGRAFIE: Petr Bambousek

Andrej Macenauer

andrej_macenauer-medailonekNeskrývá svoji lásku k Šumavě, kterou také často zachycuje na svých snímcích. Fotografie však přiváží i ze svých zahraničních cest. Na kontě jich má celou řadu, vedle Pakistánu, Nepálu je to i Japonsko či Rusko.

Fotografii se věnuje řadu let, a to nejen jako aktivní fotograf. V minulosti spoluzaložil populární internetový magazín FotoAparát.cz, kde také dodnes často publikuje.

Se svým uměním se Andrej Macenauer podělil v knize „Naučte se fotografovat krajinu – Šumava“, kterou vydal v roce 2012.

macenauer2

macenauer1

FOTO: Andrej Macenauer

Petr Bambousek

petrBorneo, Panama, Sulawesi nebo Amazonie, to jsou jen některé exotické destinace, které Petr Bambousek opakovaně navštěvuje. „Od malička mě fascinovala příroda, dinosauři a zejména plazi“, přiznává se v na svém webu.  A hadi jej nakonec dovedli i do vzdálených krajin. Fotografie, které odsud přiváží, dnes získávají národní a mezinárodní ocenění. A to i v nejprestižnější soutěži Wildlife Photographer of the Year, Do finále se v roce 2015 dostalo hned 12 jeho fotografií. Jedna z nich nakonec uspěla v kategorii „Savci“ a stala se současně oficiálním motivem celého ročníku. 

Vedle své fotografické činnosti také předává své zkušenosti dalším zájemcům o fotografii. Pořádá workshopy, vytváří výuková DVD a své zážitky prezentuje na přednáškách. Od rok 2008 začal pořádat i expedice pro malé skupiny fotografů. Více se o Petru Bambouskovi můžete dovědět na jeho webu www.sulasula.cz.

bambousek02

FOTO: Petr Bambousek

Michal Krause

Profilovka-vetsiFotograf divoké přírody, lektor a autor článků. Tím vším je Michal Krause. Fotografii se věnuje téměř 15 a divoká příroda se stala v posledních letech jeho hlavním tématem.  Aktivně publikuje na Paladixu, a to jak o fotografii, tak o postprodukci snímků.

Pro zájemce pořádá individuální kurzy a připravil videokurz pro internetovou televizi KurzyŽivě.

Michal Krause je členem fotografické skupiny x-pozice. Své práce prezentuje také na své webové stránce www.michalkrause.com

michalkrause.tif

michalkrause.tif (2)

FOTO: Michal Krause

Vojtěch Duchoslav

duchoslav - profilovkaKdo by neznal žluté Trabanty na cestě z Austrálie do Thajska. Málo kdo však již ví, že tomu tak mnohdy je právě z fotografií Vojtěcha Duchoslava.

Student ekologie Přírodovědecké fakulty UK v Praze se věnuje geomikrobiologií a ekologií mikroorganismů. Fotografie jej zajímala od dětství, ještě více se však věnoval filmu. „Teprve ke konci gymnaziálních studií jsem si pořídil digitální fotoaparát a začal se od filmu odklánět k fotografii“, vzpomíná na své začátky. A jak sám dále říká, prošel si mnoha žánry i technikami.

Dnes se pohybuje někde mezi krajinářskou fotografií, makrem, panoramatickou fotografií,  leteckým fotografováním z dronu, časosběrými snímky či kreslením baterkou v absolutní tmě zaniklých dolů.

 

duchoslav_11

duchoslav_16

FOTO: Vojtěch Duchoslav

Richard Černohorský

moja-fotoZačal se věnovat makrofotografii. Nakonec jej však uchvátila astrofotografie, a to natolik, že se ji dnes věnuje při každé vhodné příležitosti . O astrofotografii také píše a spolupráci navázal se Štefánikovou hvězdárnou v Praze.

Jeho práce můžete vidět na jeho stránkách richardcernohorsky.eu.
richard-cernohorsky1

Tohtoročná zima bola pre mňa fakt psychicky náročná. Keď nesvietil Mesiac bolo zamračené. 4 mesiace som som si nezafotil. Nakoniec sa to ale konečne podarilo. Podmienky boli fajn, ale Mliečna dráha je v týchto miestach veľmi slabá takže to nebola žiadna sranda. Na fotografii sú krásne vidieť červené emisné hmloviny. Tá najvačšia sa volá Barnardov oblúk. Je tu krásne vidieť, že celé súhvezdie Orion je vlastne jedno gigantické vodíkové mračno. Záber je kompilát troch fotografií. Obloha a horizont boli vyfotografované obyčajným fotoaparátom a emisné hmloviny chladeným a modifikovaným Nikonom D40. Nikon D7000,Nikon 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX, 600 s, f/5.6, ISO 800, AstroTrac TT-320, -2 °C
FOTO: Richard Černohorský

Doufáme, že Vás tato malá ochutnávka z programu letošního FOTOEXPA zaujala. Rozhodně je na co se na se těšit. A naplánovat si rodinný výlet můžete už nyní. Předprodej vstupenek  totiž začal právě tento týden. A my už můžeme prozradit, že o několik vstupenek budete moci s našim magazínem také soutěžit.

Share Button
Kamil Červinka on InstagramKamil Červinka on LinkedinKamil Červinka on Twitter
Kamil Červinka
_______________________________________________________________________________________
www.kamilcervinka.eu