Již tento víkend končí v Brně výstava fotografií National Geographic

Už jen tento víkend mají brňané a návštěvníci Brna možnost navštívit výstavu fotografií světoznámé společnosti National Geographic Society. V neděli 30. září končí.

FOTO: Robert B. Haas/National Geographic

Výstava se koná na Radnické ulici 6. Společnost proslulá zejména vydáváním časopisu National Geographic, zde prezentuje na šedesát velkoformátových fotografií ukazujících svět divoké přírody očima svých předních fotografů jako jsou Chris Johns, Robert B. Haas, Michael Nichols, Bill Curtsinger a mnozí další.

Velký prostor dostávájí zejména snímky Roberta B. Haase, který se specializuje na leteckou fotografii. „Velkou ironií fotografování je, že při pohledu hledáčkem objevíme na výsledném snímku něco, co jsme při pohledu pouhým okem neviděli. Tak je tomu i s leteckou fotografií. Z prvotřídní vyhlídky – z paluby létajícího stroje – zachycuje objektiv to, co nám může být důvěrně známé svým obsahem, avšak zcela neznámé z hlediska perspektivy,“ říká autor o své práci. Haasovi fotografie jsou na výstavě instalovány vodorovně. Tento netradiční způsob umožňuje vidět tak, jak se na téma díval sám autor.

Výstavu fotografie National Geographic je možné navštívit od 10 do 18 hodin a vstupné pro dospělé činí 50 korun, pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory 20 korun a rodinné vstupné je  za 120 korun. Její dveře se ale uzavřou již tuto neděli.

Share Button

Kamil Červinka Kamil Červinka

_______________________________________________________________________________________ www.kamilcervinka.eu