Zcela nový elektromobil Tesla shořel při nabíjení

Nový rok nezačal dobře pro jednoho norského majitele automobilu Tesla. Elektromobil, který je považován za nejlepší na trhu, při rutinním nabíjení vzplanul a zcela shořel. Nepomohl ani rychlý zásah přivolaných hasičů. Dobrou zprávou zůstává, že nedošlo k žádnému zranění. Majitel vozidla totiž elektromobil zapojil do nabíjecí stanice a z místa odešel.

FOTO: www.igjerstad.no

K požáru došlo v první den nového roku na nabíjecí stanici Tesla u města Gjerstad ležícím na jihu země poblíž jezera Holtfjorden. Novopečený majitel Tesly Model S P85D (pozn. redakce: model s pohonem všech kol), který si svůj automobil převzal před pouhými dvěma dny, se zde rozhodl nabít baterii svého vozu. Automobil však krátcé poté explodoval a začal hořet. K požáru vyjela místní hasičská posádka, jeho likvidaci však komplikovaly výkonné lithiové baterie, které nelze hasit běžným způsobem. Hasiči tak k uhašení použili pěnu s tím, že automobil nechali řízeně dohořet.  Proč automobil hořet začal se dosud neví. Příčina požáru se vyšetřuje. Spekuluje se však, že na vině může být samotná nabíjecí stanice, která měla být údajně  jen dočasná.

K události se již vyjádřila i automobilka Tesla s tím, že bude situaci sledovat a celou záležitost důkladně prošetří. Na sociálních sítích i diskusních fórech se zatím strhla debata odpůrců i zastánců elektromobilů. Ti první poukazují na nebezpečnost elektromobilů a připomínají také událost z roku 2013, kdy na cestě v americkém Seattlu vzplanula Tesla Model S. Naopak zastánci připomínají, že požáry se mnohem častěji vyskytují u automobilů s konvenčními spalovacími motory, aniž by jednotlivé případy vyvolaly hlubší diskusi o jejich nebezpečnosti.

Share Button
Kamil Červinka on InstagramKamil Červinka on LinkedinKamil Červinka on Twitter
Kamil Červinka
_______________________________________________________________________________________
www.kamilcervinka.eu