Na mláďata i konec zimování lákají české ZOO. Kam se vydat o víkendu na výlet?

Jaro jak se zdá již definitivně převzalo vládu a čeká nás další slunný víkend. A bylo by škoda toho nevyužít. Připravili jsme proto pro vás několik tipů, kam se i se svými ratolestmi vypravit.

ÚVODNÍ FOTO: Kamil Červinka

Tentokrát se zaměříme na Zoologické zahrady, které se pravidelně snaží lákat návštěvníky, a to především na své nové přírůstky. Upozornit na všechny samozřejmě není možné. Zaměříme se proto jen na některé z nich.

Levhartí mláďata, lvíčata a mnoho dalšího v ZOO Brno

Brněnská ZOO má za sebou hned dvě významné události. Nejdříve, oslavila křest malých levhartů a o několik týdnů později pak i dvou malých lvů. Všechna tato mláďata dnes již můžete při návštěvě zahrady zahlédnou v jejich výbězích. Zapomenout ale nemůžeme ani na nové obyvatele tropického království, a to kynkažu a Ctenosaurus bakeri,leguánabezčeskéhojména.

Otevírací dobu i další podrobnosti najdete na www.zoobrno.cz.

FOTO: Kamil Červinka a ZOO Brno/Matyáš Slavík

Malí tygři i dvouletý Max v ZOO Praha

Nové přírůstky má i pražská ZOO. Jsou jimi v říjnu loňského roku narozená mláďata tygra malajského Bulan a Wanita. Ale až nyní, s příchodem jarního počasí, poprvé obě vyrazila objevovat svět svého venkovního výběhu. V Údolí slonů zase mohou návštěvníci vidět slony indické, a to včetně malého Maxe, který nedávno oslavil své druhé narozeniny. Do svých výběhů ovšem přicházejí po zimním období i ostatní druhy zvířat, které ZOO Praha chová. Jsou mezi nimi například ve své domovině ohrožení orangutani.

Vše potřebné najdete na www.zoopraha.cz.

FOTO: ZOO Praha

Táborská ZOO láká na vzácného zubra i novou rysici Aishu

Aisha je nováčkem táborské ZOO. Jde o samici rysa karpatského, která jak chovatelé doufají, vytvoří pár s rysem Petrem. A není jediná. V poslední době se zdejší ZOO podařilo doplnit hned několik párů, a to u klokanů, ptáků emu nebo velbloudů. Na konci loňského roku se pak podařil i jeden významný chovatelský úspěch. Chovné pětihlavé stádo vzácných zubrů evropských se rozrostlo o nového malého člena. Jak čile se má mládě k světu se můžete podívat i vy při návštěvě Tábora.

Více informací i ZOO Tábor najdete na www.zootabor.eu.

FOTO: ZOO Tábor

Na skautskou neděli do ZOO Ostrava

Na neděli 15 dubna připravila ZOO Ostrava spolu s místním skautským oddílem na mnoha místech zahrady stanoviště pro malé návštěvníky. Těšit se na nich mohou na nejrůznější soutěže, rukodělné workshopy a také jarmark skautských výrobků. U některých výběhů také proběhnou komentované prohlídky, kde se malí i velcí návštěvníci seznámí se zajímavými informacemi o jejich obyvatelích.

Ale ještě něco může lákat právě k návštěvě ostravské zahrady. Je to jen rok, co se zdejším chovatelům po dlouhé osmileté pauze podařilo odchovat mládě lemura Sclaterova. A v minulém týdnu se tato událost zopakovala. Pro ZOO je to významný úspěch a pro návštěvníky velká příležitost, seznámit se s tímto druhem lemura, který je dnes ve volné přírodě extrémně vzácný.

Podrobnosti najdete na www.zooostrava.cz.

FOTO: ZOO Ostrava

Share Button
Kamil Červinka on InstagramKamil Červinka on LinkedinKamil Červinka on Twitter
Kamil Červinka
_______________________________________________________________________________________
www.kamilcervinka.eu